Aby rukavice vypadaly pěkně a plnily svůj účel, měla by být zvolena správná velikost.
Pokud se jedná o Váš první nákup kožené rukavice a neznáte ani přibližně svoji velikost, je důležité měření. Po vzoru přiloženého obrázku prosím měřte vždy svoji dominantní ruku (praváci pravou, leváci levou ruku) v přirozené poloze, čili s mírně sevřenou dlaní. Rozměr se nabírá v místě kloubů – změří se obvod zápěstí. Nikdy neměřte ruku s nataženými prsty, zkreslí vám to obvod ruky a rukavice bude malá.

ruka

Z historie se zachoval zvyk číslovat rukavice v coulech, které jsou prostým přepočtem obvodu ruky v cm. Převod těchto jednotek znázorňuje přiložená tabulka.

coul 6 6,5 7 7,5 8 8,5
cm 16 18 19 20 22 23
coul 8 8,5 9 9,5 10 10,5
cm 22 23 24 26 27 28

Při výběru a zkoušení rukavic dbejte na to, aby vám daná rukavice byla těsná, ale současně pohodlná. Občas se stane, že ne všechny modely jsou vhodně pro každý tvar ruky, proto doporučujeme; dejte přednost funkci a dobře padnoucímu modelu.
Při výrobě používáme extra kvalitní jehnětinu, která je navíc řádně řemeslně zpracovaná při ručním střihu, a proto má ušitá rukavice správnou tažnost a 100% se Vám na ruce vytvaruje a malinko povolí. Zvolíte-li větší velikost, bude vám rukavice ve výsledku volnější, což není žádoucí.