Materiály

V naší dílně v Dobříši používáme na výrobu kožených rukavic několik různých typů kůží, odborně nazývaných usní. Představíme vám jejich základní charakteristiky a rozdíly, abyste si případně mohli zvolit nejvhodnější materiál pro vás a vaše využití. Společným rysem používaných materiálů je vysoká kvalita a etické prostředí, ze kterého vzešly. 
modni_vychazkove_rukavice

Jehnětina

Naše jehnětina je vyčiněná v rodinné koželužně na jihu Itálie ve slunné Neapoli. Šetrný a dlouhý proces činění jehnětiny přebírájí a rozvíjí pracovníci již 4. generace. Kůže je velmi delikátní, jemná, bez výrazné kresby s minimálním pórovitostí. Dokonce i ve variantě s podšívkou kopíruje dokoale vaší ruku. V jehnětině nabízíme jak běžné vycházkové rukavice, tak i dlouhé elegantní anebo sportovní řidičské rukavice.

Americký jelen

Na severu Ameriky se zvířata pohybovala ve volné přírodě, než přišel jejich čas. Počty lovené zvěře se každý rok liší a díky tomu se často dlouho čeká na dodávky materiálu anebo jsou z něj vyráběny limitované barevné edice. Je to velmi pórovitá kůže s výraznou strukturou a tloušťkou přes 1 mm. I přesto je ale velice jemná a z rubu hebká na dotek. Díky slabé vrstvě fixace na povrchu je odolnější než jehnětina a dobře se udržuje. Z amerického jelena nabízíme jak klasické rukavice do města, tak i sportovní modely kožených rukavic na řízení auta.

Teletina

Pro naši volnočasovou kolekci rukavic vybíráme teletinu z východočeské koželužny, kdy jsme schopni řešit operativně specifické požadavky na materiál. Kůže mladého skotu má velmi hustou strukturu vazebních vláken, proto dosahuje velké odolnosti přičemž je stále jemná s malou tloušťkou (do 1 mm). Prsty tak mají dobrý cit a je možné v nich pohodlně pracovat. Navíc je kůže impregnovaná a má lehkou voduodpudivou úpravu. Používáme ji v několika barvách v outdoor kolekci na buscraft a moto rukavice.

Peccary

Velmi vzácná a aktuálně i nedostupná kůže z "amazonských prasátek". Zvířata žijí v bažinách na březích řeky v malých oblastech Amazonie a jsou zabíjena pouze domorodými obyvateli, pro které jsou zdrojem obživy. Zbytková kůže je na lodích svážena a překupníky obchodována do celého světa. Kůže je extrémně vláčná a protučnělá, což z ní dělá nejměkkčí ale současně nejodolnější kůži. V naší kolekci nabízíme jeden model pánských a dámských rukavic na řízení auta. V ploše je velká řada pohledových defektů, které by na elegantních rukavicích nebyly žádoucí.