Péče a údržba

Při mírném znečištění je možné provést očistu v domácích podmínkách.

Ale mějte prosím na paměti, že jste zakoupili luxusní produkt z jemné kůže, a při pochybnostech se vždy obraťte na specializovanou čistírnu.

Při očistě rukavic z jehnětiny použijte kartáček s jemnými přírodními štětinami nebo nebarvenou textilii a jemně vytřete z pórů prach, který tam ulpívá, a jehnětina časem ztrácí na své vláčnosti, kráse a bude rychleji vysychat.

Pro očištění amerického jelena použijte bezbarvou bavlněnou textilii, slabě ji navlhčete a setřete nečistotu z plochy rukavice.

Ideální je mít přitom rukavice oblečené na ruce, netřít silou a ani lokálně, spíše v celé ploše. Neměli byste rukavice celé namáčet.

Kůže se vyrábí v koželužně. Pokud nemáte představu, jak to v koželužně vypadá, rádi vám jednu představíme.
modni_vychazkove_rukavice

Rukavice si opatrně sundejte z ruky postupným uvolněním všech prstů, uhlaďte je na rovné ploše a případně nechte doschnout na bezbarvé bavlněné textilii (opět přirozenou cestou, nikoli na slunci či topení).

Po dosušení můžeme rukavice jemně tahavým pohybem narovnat či „natáhnout“ o neostrou hranu stolu. Poté navlečeme a ještě dorovnáme (uhladíme) v celé ploše podle ruky.

Při silnějším znečištění je vždy nezbytně nutné využít služeb čistírny. Je nutné počítat s tím, že některé poškození může být nenávratné.

Pokud vám rukavice zmoknou, nechte je uschnout přirozeně a nepoužívejte žádný jiný zdroj tepla (fén, topení nebo třeba slunce).

Je třeba vzít v úvahu, že kůže po namočení ztmavne a může lehce ztvrdnout. Při opětovném nošení se kůže zjemní.

Můžete jí „pomoci“ promnutím v dlaních a lehkým natažení prstů u rukavice.

Zmiňované natahování prstů je dobré čas od času provést i v rámci běžné údržby po kartáčování či utírání hadříkem.

Nošením se kůže nepatrně roztahuje do šířky. Flexibilita je vlastnost a charakteristický projev kvalitní a jemné kůže, podobně jako jizvička, různá zrnitost líce a drobné přechody barev.

Nejedná se o vadu výrobku nebo materiálu, ale o vlastnosti kůže.