Často kladené otázky

Připravili jsme pro vás seznam nejčastěji pokládaných dotazů spojených s nákupem rukavic. Zkuste si je dříve, než nám napíšete, pročíst. Třeba zda nenajdete odpověď, kterou hledáte.
modni_vychazkove_rukavice
Nevím jakou mám velikost, poradíte mi s volbou správné velikosti rukavic?

V první řadě, podívejte se na velikostní tabulky na webu a návodné video (Jak změřit ruku je v patičce webu, nebo v detailu každého produktu). Použijte provázek nebo krejčovský metr, prosíme vždy měřit dominantní ruku v pozici napůl sevřené dlaně v místě, kde je ruka nejširší – tedy přes klouby, pozor aby metr nesklouzl dolů. Je potřeba najít opravdu nejširší místo sevřené dlaně. Naměříte obvod, který si najdete v tabulce a ten vám sdělí, jakou velikost rukavic máte objednat. Pokud jste mezi velikostmi, tak bezpodšívkové rukavice berte ty menší, a naopak podšívkové můžete objednat ty větší. podrobný návod.

Jak přijdou rukavice zabaleny?

Každou objednávku balíme do dárkové krabice v minimalistickém stylu, který je vhodný i jako dárkové balení pro dámy i pro pány. Dále je krabička zabalená do pevného přepravního kartonu, aby nedošlo k jejímu poškození při doručení.zde.

Za jak dlouho mi objednávka dorazí?

Rukavice balíme nejpozději během 2-4 pracovních dní. V zimní sezóně obvykle během 1-2 pracovních dní. Poté je zásilka předána přepravci nebo připravena k osobnímu vyzvednutí. Přepravní společnosti doručují další 1-2 pracovní dny.

Máte obchod, kam mohu přijít rukavice vyzkoušet a prohlédnout?

Ano, máme! Navštivte naši prodejnu v Ostrovského 112/ 5, Praha Smíchov.

Je možnost rukavice vyměnit? Chci je koupit jako dárek.

Ano, samozřejmě. Vrácení i výměna zboží (velikost i model) je u nás možné provést do 30 dnů od doručení k zákazníkovi. V předvánočním čase je obvykle lhůta výrazně prodloužena (již na listopadové objednávky). Pro vrácení můžete využít bezplatné odeslání zpětnou zásilkou přes Zásilkovnu. Instrukce a postup jsou popsané ve formuláři zde, ten je přiložen vždy v posledním emailu nebo je ke stažení v patičce na webu. Případně je také možné zakoupit dárkový poukaz, kterým se eliminuje případné riziko nespokojenosti obdarovaného. (více zde).

Dříve jsem si kupoval rukavice u konkurence, odpovídají vaše velikosti ostatním výrobcům?

S českými výrobci budou naše rukavice podobné (pozor, nemyslíme tím v česku prodávané výrobky, které jsou většinou vyrobeny v zahraničí – opravdu myslíme přímý nákup od českých výrobců). Nicméně vždy se podívejte na naši tabulku velikostí a rozměry dlaně zkontrolujte.

Mám zájem o rukavice na míru a výběr vlastní barvy, je to možné?

Ano, zakázková výroba je možná. Pokud zájemce o rukavice dle vlastních představ přistoupí na tři podmínky a těmi jsou: -příplatek za individuální zpracování rukavic na přání (barevnost, změna dekorů, délky zápěstí apod) ve výši 1500,- (rukavice se musí udělat úplně od počátku v jednom kuse, začít vypracováním kůže a pokračovat výrobou i s evidencí výroby jednoho páru je časově a organizačně velmi náročné). -doba výroby 3-6 týdny dle aktuální situace ve výrobě, výjimečně se může stát, že to bude dříve, ale rovněž, že se doba prodlouží. -výroba rukavic na míru je hrazena předem a zákazník nemůže tyto rukavic vrátit. a proto je nezbytné mít 100% jistotu správné velikosti. Ideálně tedy mít zkušenost s našimi velikostmi, nebo zajet vyzkoušet osobně na prodejnu.

Mám pořád zmrzlé ruce, jaké rukavice mi doporučíte?

Nejhřejivější modely jsou ty z králičí kožešinou a nebo s beránkem. To jsou řekněme huňaté podšívky, a někomu nevyhovují pro horší cit v prstech. Můžeme tedy doporučit slabou a hřejivou kašmírovou podšívku. Na rozdíl od vlny je jemnější a hustší, tak zadržuje u prstů více vzduchu, který si tělesnou teplotou ohříváte.

Máte v nabídce hodně modelů, jak se v nich mám orientovat?

Ideální je pracovat s filtrováním produktů. Zvolíte si veškeré parametry, které mohou váš nákup zjednodušit. Například typ podšívky podle hřejivosti, barvu kůže, zpracování na zápěstí /zda mají gumu ke stažení, rozparek s drukem, nebo nic/, velikost rukavic atd. Na základě takto zvolených parametrů se vám nabídka velmi zúží a vybírání bude o poznání snazší.

Mohu rukavice vyprat?

Kožené rukavice určitě ne. Čištění prosím svěřte specialistům v čistírně, doma provádějte průběžnou údržbu otírání či kartáčování jemnými štětinami (pro odstranění prachu z jemného povrchu a pórů). Pokud jste zakoupili pletené či textilní rukavice, tak ty lze prát v ruce v jemné mýdlové lázni do 30° a poté nechat schnout volně například na ručníku, ne na topení.

Kdy bude možné objednat aktuálně nedostupné modely nebo velikosti?

Na doplňování skladových zásob pracujeme průběžně během celého roku. Kromě výroby pro náš vlastní eshop vyrábíme rukavice pro desítky partnerů v Česku i za hranicemi. Vycházíme proto z aktuálních priorit výrobního plánu. Pokud si nevyberete jiný aktuálně dostupný model, napište nám dotaz na produkt, a my vám dáme přibližnou informaci o opětovném zařazení na sklad, případně můžeme vyrobit rukavice přednosti v zakázkové výrobě.

Mám podle tabulky velikostí krátké prsty (jeden prst), lze to nějak vyřešit?

Je to možné samozřejmě řešit zakázkovou výrobou. Ale pokud je rozdíl okolo 0,5 cm většinou doporučujeme zkusit běžnou velikost, protože jemná kůže se poddá, a třeba se tím dá vyhnout velké investici do příplatku zakázkové výroby. Za prodloužení prstů u rukavic se platí 1000,- Pokud například po úraze chybí prst zcela, dá se to řešit úpravou střihu ( zašití apod). Ideální je v tomto případě osobní návštěva dílny na Dobříši po předchozím naplánování.

Nejmenší/ největší velikost rukavice je mi velká/ malá, co mám dělat?

Je možné objednat si rukavice v rámci individuální zakázkové výroby. Viz předchozí body. Kontaktujte nás e-mailem, sdělte míry vašich dlaní a naskenujte nám (nikoliv vyfoťte) pečlivě obkreslenou pravou i levou rukou na A4. Společně najdeme řešení v rámci zakázkové výroby, jejíž podmínky popisujeme výše.