Podšívky

Mezi materiály, ze kterých jsou vyráběny podšívky, mohou být velké rozdíly. Ty s sebou nesou i různé vlastnosti, které pak přenáší i na samotné rukavice.

Podšívky často řeši i problémy různé povahy, například potřebu extra hřejivé podšívy, nebo potící se dlaň, která by se mohla od kůže obarvit. Na podšívkách je také dobrý fakt, že se v nějkterých případech dají vyměnit.

Pokud neznáte přesné detaily jednotlivých materiálů, můžete se dozvědět víc na nasledujících řádcích.

modni_vychazkove_rukavice

Vlna

100% ovčí vlna ze severu Itálie. Na pletacích strojích jsou zde vyráběny stovky kusů podšívek týdně, z různých příměsí a druhů vln, včetně angory a alpacy.

My vsázíme na ekonomickou variantu kvalitní hřejivé ovčí vlny.

Kašmír

Přírodní 100% kašmírové podšívky vynikají svojí hřejivostí při zachování dobré citlivosti v prstech, která u kožešin bývá pocitově horší.

Kašmír má jinou strukturu vláken, jsou jemnější a objemnější, čímž přivádí k prstům více vzduchu, který si tělo ohřeje.

Rozdíl v jemnosti je opravdu znát.

Králičí kožešina

Spolu s podšívkou z beránka je to nejteplejší podšívka v nabídce.

Podšívky vznikají na úpatí sopky Vesuv v Neapolské zátoce a na jejich výrobu jsou použity kožešiny španělských králíků. Tato plemena mají díky stabilním vyšším teplotám jemnou a delší srst, nenasazují zimní podsady, takže podšívky v čase "nepelichají" a jsou velmi příjemné.

Díky prosotru mezi chloupky dochází k ohřívání vzduchu tělem a na ruce pak není zima.

Přírodní hedvábí

Přírodní pravé hedvábí obarvené červenou barvou. Luxusní a nechladivá nádhera.

Přírodní vlákna narozdíl od umělých převezmou tělesnou teplotu, kterou udrží. Rukavice jsou vhodné na přechodná období, slabší zimy a nebo dámy, které nemají problém s promrzáním prstů.

Beránek

Používáme ho do našich palčáků. Tam se dobře pojme jeho extrémní hustá kožešina, která by v prstových rukavicích byla obtížná.

Konkrétně používáme kombinaci přírodního vlněného a umělého vlákna v poměru 50:50

Polyamid

Lehce hřejivá podšívka, která se často využivá pro své praktické vlastnosti - klouže. Skvělá je tak pro dlouhé rukavice nad loket.

Na výrobu ve středních Čechách jsou používána umělá vlákna s různou velikostí osnovy a hrubostí.

Rukavice bez podšívky

Tady, jak je zřejmé, rukavice nemají žádnou z výše uvedených podšívek. Máte tedy přímý kontakt s jemnou kůží, který vám bude jistě příjemný.

Nutné je však upozornit, že v některých případech dochází k zabarvení prstů či dlaní. Pokud se vám to již v minulosti u rukavic stalo, dejte přednost podšívkovým variantám.