Sleva 250 Kč na produkt měsíce. Více zde.

Měření rukavic - pánské

Výběr správné velikosti pánských rukavic

Abyste byli s dodanými koženými rukavicemi spokojeni, věnujte prosím dostatečnou pozornost výběru velikosti podle našich tabulek. Obvod vaší dlaně a délka prstů určí, jakou velikost máte zadat do objednávky.

Pokud se jedná o váš první nákup kožených rukavic a neznáte ani přibližně svoji velikost, je důležité měření.

Připravte si krejčovský metr a po vzoru přiložených obrázků (nebo podle video návodu), prosím, měřte vždy svoji dominantní ruku (praváci obvykle pravou) v přirozené poloze čili s mírně sevřenou dlaní.

Rozměr se nabírá přes vyčnívající klouby – měří se tedy váš obvod dlaně BEZ PALCE. Nikdy neměřte ruku s nataženými prsty, zkreslí vám to obvod ruky a rukavice bude malá.

Délka prostředníčku je orientační údaj pokud se obáváte, že máte příliš dlouhé nebo krátké prsty. Důležité je kontrolovat délku prstů zejména při nákupu řidičských rukavic, kdy musí rukavice perfektně padnou. Kůže na prstech by neměla plandat (přebývat).

Změřte tedy délku prostředníčku z vnitřní strany dlaně a pokud se od rozpětí v tabulce lišíte o více než 1 cm, uvažujte o výrobě rukavic na míru. To je sice časově a finančně náročnější, ale výsledek obvykle stojí za tuto investici. 

mereni_rukavic_1

1. krok

připravte si krejčovský metr nebo provázek a pravítko

2. krok

změřte obvod dlaně dominantní ruky přes klouby prstů (bez palce) v poloze mírně sevřené dlaně

mereni_rukavic_2
mereni_rukavic_1

3. krok

vyberte podle změřených údajů vaši velikost

Velikost pánských rukavic

obvod dlaně v cm velikost rukavice
21 7,5
22 8
23 8,5
24 9
26 9,5
27 10
28 10,5

4. krok

změřte délku prostředníčku z vnitřní strany dlaně (kontrolní údaj, pokud se od rozpětí lišíte o více než 1 cm, uvažujte o výrobě rukavic na míru)

mereni_rukavic_4

Délka prostředníčku u pánských rukavic

velikost rukavice rozmezí délky prostředníčku v cm
7,5 7,8 – 8
8 8 – 8,3
8,5 8 – 8,3
9 8,5 – 9
9,5 8,5 – 9
10 9 – 9,5