O ZNAČKE

150letá tradícia výroby

Sme rýdzo česká spoločnosť a zakladáme si na tom, že ručná výroba kožených rukavíc stále beží v Dobříši, as tímom kvalitných českých šičiek a strihačov sme pripravení vrátiť českým rukaviciam ich dobré meno a „naučiť“ opäť ženy aj mužov používať kožené rukavice ako bežný doplnok na dennej báze, ako to bolo už za prvej republiky av niekoľkých nasledujúcich desaťročiach.

A ako výroba kožených rukavíc v našej dielni prebieha, sa môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Inovujeme tradičné designy rukavíc a tvoríme svoje vlastné tak, aby rukavice z Dobříša mohli byť opäť pýchou Česka.

Sme radi, že je o našu prácu záujem.

Nakupujeme najkvalitnejšie talianske usne a podšívky, aby výsledný produkt bol vždy 100%.

BOHEMIA GLOVES je jednou z posledných dielní v Česku, ktoré usilovne zachovávajú viac ako 150 rokov starú tradičnú výrobu.

Ono rukavičkárstvo je remeslo nádherné, ale vyžaduje oko pre detail a šikovné ruky, ktoré sa venujú celému radu dôležitých úkonov.

To je poslanie našich strihačiek a šičiek, ktoré vkladajú do výrobkov svoju radosť a lásku a to tam, kde sú rukavice doma a kde rukavičkárstvo zasvätili celý život – v stredočeskej Dobříši.

blank

Práve starostlivosť venovaná poctivej výrobe robí z BOHEMIA GLOVES výnimočný prémiový produkt

Našu pozornosť venujeme aj projektom individuálnej zákazkovej výroby rukavíc na mieru s možnosťou personalizácie (gravírovanie monogramu, výšivka)

blank
blank

Pod prívlastkom prémiový produkt si predstavujeme starostlivú prácu, ktorá venuje pozornosť najmenšiemu detailu. Práve detaily totiž tvoria dokonalý celok, ktorý vás potom bude vďaka kvalitnému spracovaniu sprevádzať ešte dlhé roky a nikdy vás nesklame.

blank
blank

Vďaka vlastnej modelárni a skúsenej vedúcej výroby sa zaoberáme aj výrobou prototypov alebo vlastných dizajnov návrhárov či módnych značiek.

0
let

Doba, počas ktorej vyrábame rukavice pod značkou BOHEMIA GLOVES.

0
štátov

Do toľkých krajín aktuálne naše výrobky distribuujeme.

0
modelov

Kvalita nad kvantitou. Toľko aktuálne ponúkame modelov.

0
farieb

Aktuálny počet farebných prevedení.

blank

História rukavičkárstva na území Česka

 • 14. století

  První zmínka o rukavicích resp. název rukavice je poprvé použit v Dalimilově kronice

 • Doba císaře Karla IV.

  Velký rozvoj zpracování kůže a výroby konečných produktů včetně kožených rukavic, jejichž výroba probíhala v domácím prostředí výhradně rukodělně bez využití jakéhokoliv vybavení, a to až do 18.století

 • 1834

  K prolomení došlo zásluhou Francouze Jouvina, který roku 1834 vynalezl tvarový nůž a rukavičkářský lis. Dalším významným posunem byl vynález hřebenového stroje na vypíchávání dírek pro snadnější sešití jehlou.

 • 1870

  Hřebenový stroj nahradil šlapací šicí stroj a to znamenalo výrazný rozmach rukavičkářství v Habsburské monarchii.

 • 1865

  Na dobříšsku se za oficiální počátek rukavičkářského řemesla považuje rok 1865, kdy Šalamoun Abeles v Dobříši založil samostatnou živnost (poté, co se využil rukavičkářství ve Vídni a pracoval ve Francii nebo Německu). Veškerá výroba probíhala v domácím prostředí a byla řízena faktory (obdoba mistrů).

 • 1946

  Při státním podniku bylo též založeno učiliště, kterým za dobu jeho fungování, prošlo tisíce učňů a jen těžko byste hledali rodinu, která nebyla s rukavičkářstvím nějak spojená. Bohužel je od roku 1997 zavřené.

 • 1949

  První světová válka rozvoj přibrzdila, avšak kulturní vývoj po roce 1918 znamenal obrovský rozvoj a před druhou světovou válkou se vyrobilo a vyvezlo deset milionů párů kožených rukavic. Po vlně znárodňování přišlo na řadu i rukavičkářství a v roce 1949 vzniká národní podnik Rukavičkářské závody. To znamenalo četné změny – výstavbu průmyslového areálu, zavedení názvosloví, stanovení norem a kalkulací. Geometrickou řadou přibývaly vyráběné modely a též nároky na design se zvyšovaly.
  •  
 • 1992

  Státní podnik ukončil svou činnost v roce 1992 a po privatizaci vznikla řada malých soukromých podniků. V areálu bývalých rukavičkářských závodů se o zbytek výroby přetahovaly různé subjekty, až nakonec v roce 2003 definitivně skončila rukavičkářská velkovýroba. V tento moment vzniklo dalších několik soukromých výrobních společností.

 • 2015

  Zahájení výroby pod značkou BOHEMIA GLOVES. Původně se jednalo exportní, velkoobchodní značku zaměřenou převážně na výrobu pro zahraniční trh. Proto označení anglickým názvem. Později vyráběla i pro české firmy, avšak označení BOHEMIA GLOVES používala i nadále.

 • 2020

  Po změně majitele přichází velký restart. Na budoucnosti značky BOHEMIA GLOVES se můžete podílet i vy.