PÉČE A OŠETŘOVÁNÍ

Návod na ošetření a užívání kožených rukavic

O kožené rukavice se jako o všechny kožené výrobky musíme pečlivě starat, abychom dosáhly dlouhé životnosti. Věnujte pozornost informacím níže, jelikož při nedbalém zacházení nebude reklamovaný výrobek přijat do reklamačního řízení.

Oblékání rukavic

Opatrně vsuneme prsty do rukavice, propletením prstů druhé ruky pomůžeme posunout rukavici až „nadoraz“. Netahat silou za okraj rukavice, dojde k její deformaci. Při výběru vhodné velikosti musí být zkoušený kus velmi těsný/ upnutý na ruce. Kůže, kterou používáme, je velmi jemná a tažná, přizpůsobí se velmi rychle vaší ruce.

Svlékání rukavic

Opatrně stáhnout z ruky ideálně ohrnutím „naruby“. Nikdy netahejte rukavici silou za prsty. Lehkým popotažením za konečky prstů ji může z ruky uvolnit. U bezpodšívkových a sportovních modelů je lepší rukavici při svlékání obrátit naruby, je to paradoxně nejšetrnější způsob.

blank

Pravidelná péče prodlouží životnost jemné kůže

Podobně jako kožená obuv, tak i kožené rukavice ocení vaši pravidelnou pozornost. Při častém používání doporučujeme každý týden pečlivě odstranit prach a další nečistoty jemným kartáčem s přírodními štětinami, nebo bezbarvým bavlněným hadříkem. Částečky prachu ulpívají na pórech jemné jehnětiny a ta časem ztrácí na své kráse a bude rychleji vysychat.

Někteří výrobci doporučují stříkat na rukavice přípravky na kůži, které se prodávají v obuvi jako impregnace nebo pečující přípravek. Toto silně nedoporučujeme!! Obsahují velké množství silikonů, které mohou jemnou kůži nenávratně poškodit. Italská jehnětina je z výroby dostatečně promaštěná a její další údržba vosky či oleji se nepředpokládá.

 

Pokud Vám rukavice zmoknou, nechte je uschnout přirozeně a nepoužívejte žádný jiný zdroj tepla (fén, topení, nebo třeba slunce). Je třeba vzít v úvahu, že kůže po namočení ztmavne a může lehce ztvrdnout. Při opětovném nošení se kůže zjemní. Můžete jí „pomoci“ promnutím v dlaních a lehkým natažení prstů u rukavice.

Zmiňované natahování prstů je dobré čas od času provést i v rámci běžné údržby po kartáčování či utírání hadříkem. Nošením se kůže nepatrně roztahuje do šířky. Flexibilita je vlastnost a charakteristický projev kvalitní a jemné kůže, podobně jako jizvička, různá zrnitost líce a drobné přechody barev. Nejedná se o vadu výrobku nebo materiálu, ale o vlastnosti kůže.

 

Čištění kožených rukavic

Při mírném znečištění je možné provést očistu v domácích podmínkách. Ale mějte prosím na paměti, že jste zakoupili luxusní produkt z jemné kůže, a při pochybnostech se vždy obraťte na specializovanou čistírnu.

Pro očištění použijte bezbarvou bavlněnou textilii, slabě ji navlhčete a setřete jí nečistotu z plochy rukavice. Ideální je mít přitom rukavice oblečené na ruce, netřít silou a ani lokálně, spíše v celé ploše. Neměli byste rukavice namáčet.

Rukavice si opatrně sundejte z ruky postupným uvolněním všech prstů, uhlaďte je na rovné ploše a případně nechte doschnout na bezbarvé bavlněné textilii (opět přirozenou cestou, nikoli na slunci či topení). Po dosušení můžeme rukavice jemně tahavým pohybem narovnat či „natáhnout“ o neostrou hranu stolu. Poté navlečeme a ještě dorovnáme (uhladíme) v celé ploše podle ruky.

Při silnějším znečištění je vždy nezbytně nutné využít služeb čistírny.