NÁVOD K OŠETŘENÍ A UŽÍVÁNÍ KOŽENÝCH RUKAVIC BOHEMIA GLOVES

O kožené rukavice se jako o všechny kožené výrobky musíme pečlivě starat, abychom dosáhly dlouhé životnosti. Věnujte pozornost informacím níže, jelikož při nedbalém zacházení nebude reklamovaný výrobek přijat do reklamačního řízení.
Oblékání rukavic – opatrně vsuneme prsty do rukavice, propletením prstů druhé ruky pomůžeme posunout rukavici až na „nadoraz“. Netahat silou za okraj rukavice, dojde k její deformaci. Při výběru vhodné velikosti musí být zkoušený kus velmi těsný/ upnutý na ruce. Kůže, kterou používáme, je velmi jemná a tažná, přizpůsobí se velmi rychle Vaší ruce. Svlékání rukavic – opatrně stáhnout z ruky ideálně ohrnutím „na ruby“. Nikdy netahejte rukavici silou za prsty. Lehkým popotažením za konečky prstů ji může z ruky uvolnit.
Někteří výrobci doporučují stříkat na rukavice přípravky na kůži, které se prodávají v obuvi. Toto silně nedoporučujeme!! Obsahují velké množství silikonů, které kůži mohou nenávratně poškodit. Je třeba vzít v úvahu, že kůže po namočení ztmavne a lehce ztvrdne. Při opětovném nošení se kůže zjemní.
Pokud Vám rukavice zmoknou, nechte je uschnout přirozeně a nepoužívejte žádný jiný zdroj tepla (fén, topení, nebo třeba slunce).
Při mírném znečištění postačí vyčištění v mýdlové lázni (ideální je obléci si je na ruce, jemně promnout mýdlo stejně, jako byste si myli ruce). Bezbarvou bavlněnou textilií jemně vysušte přebytečnou vodu. Velmi opatrně sundáme z ruky a necháme uschnout na bezbarvé bavlněné textilii, opět přirozenou cestou, nikoli na slunci, topení či pod fénem.
Po usušení můžeme rukavice jemně tahavým pohybem narovnat či „natáhnout“ o neostrou hranu stolu. Poté navlečeme a ještě do-vyrovnáme (uhladíme) podle ruky.
Při častém mytí v mýdlové lázni je vhodné je promastit přírodním bezbarvým včelím voskem, velice malé množství důkladně rozetřít do celé plochy.