[dropcap background=”” color=”” circle=”0″ size=”2″] V [/dropcap] průběhu letošního roku se dílna BOHEMIA GLOVES potýkala s řadou potíží, které vyústily v rozhodnutí majitele její provoz ukončit. Jelikož rukavice byly součástí rodinného podniku, pro který jsem od roku 2010 pracovala, a především byly mým nejmilejším projektem, bylo to pro mne bolestné. Objektivní situace ale hovořila jasně, a v neprospěch mého přání, aby dílna i nadále fungovala…
Ani nevím, kdy přesně (a odkud) přišla myšlenka “tak si to kup a pokračuj sama!”, ale přišla. A tak jsme tu. Od základu měním zajeté pořádky, zkouším se poučit z minulých chyb a snažím se dílnu zachránit.

blank
Společně bojujeme dál jak se dá, situace je teď pro všechny složitá – ale věříme českému produktu a také lidem, že nás podpoří. Vsadili jsme pro začátek na crowdfundingovou kampaň na hithit.cz. Pokud neznáte tuto platformu na podporu startupů, určitě doporučuji navštívit jejich webové stránky. Je tam řada zajímavých projektů a nápadů, které potřebují do svého začátku finanční podporu. Za příspěvek, který jim pošlete si rovnou vybíráte odměnu.

Pokud vás zajímá náš příběh a projekt, podívejte se sem: [fancy_link title=”Hithit projekt” link=”#” target=”” style=”6″ class=”” download=””]

V podstatě okamžitě po rozhodnutí převzít dílnu, pracuji s týmem pomocníků na velkém restartu značky BOHEMIA GLOVES. Ráda bych využila tento prostor, abych jim za jejich práci poděkovala. Nebýt jejich pomoci, kdoví jak by na tom dílna dnes byla… 
Jako první naskočila do projektu multitalentovaná Mari&, pro kterou jsou rukavice, jak sama říká, srdeční záležitostí. V šibeničním čase připravila komplet styling focení dámské i pánské řady, díky zkušenostem pomohla nastavit obecnou úroveň komunikace na sociálních sítích a v rámci našich konzultací mne posunula o míli dál v tom, jak mám o značce dál přemýšlet.
Když jsem měla jasnou představu co budeme potřebovat fotit a točit, přizvala jsem ke spolupráci skvělého fotografa Honzu Žirovnického. Miluji jeho “oko”, spolupráce je s ním vždy v maximální pohodě, ale hlavně, výstupy z jeho práce jsou opravdu perfektní.  

Velmi těžkou práci se mnou měl autor videa, které bylo natočeno v naší dílně a mapuje celou cestu vzniku kožených rukavic. Dokončoval práci pod velkým (zejména časovým) tlakem, a ani náhodou byste to z videa nepoznali. Děkuji Ti, Petře , za tvoji laskavou a trpělivou práci, a obdivuji Tvůj talent přesně vystihnout to důležité.

Práce se na mne valila odevšad,a věděla jsem, že ty skvělé výstupy budu potřebovat též skvěle zužitkovat. Sociální sítě a marketing je pro mne v on-line světě noční můra. Rozhodla jsem se pro využití služeb menší agentury, která mne odbourala svým skvělým přístupem a nadšením pro náš projekt. Parta z Cool marketing je pro mne záchranou a i za velmi krátkou dobu si troufám tvrdit, že odvádí dobrou práci. Navíc jsme si sedli lidsky, což je pro mne při jakékoliv spolupráci naprosto zásadní. 

Je před námi spousta výzev, práce ale i radosti a srandy. Jsem vděčná každému, za jeho díl pomoci. Také děkuji všem, kteří s námi píší a budou psát další kapitoly příběhu českých rukavic tím, že si koupí naše produkty a umožní nám tak i nadále udržet rukavice tam, kde jsou doma. Vivat Dobříš! 

Petra Kesnerová

majitelka značky BOHEMIA GLOVES 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *