Kůže, odborně bychom měli spíše použít označení useň, je hned po šikovných šičkách a štřihačkách tím nejdůležitějším elementem, který rozhoduje o výsledném produktu. Je to něco, na čem si extrémně zakládáme, a na čem rozhodně nešetříme. Pravda, mohli bychom kupovat kůže za více než poloviční cenu… ale to pak budeme na stejné úrovni jako importované zboží do řetězců velkých značek, a tam rozhodně nemíříme 🙂 

Zpracování kůže je velice zajímavý proces a když máte příležitost koželužnu navštívit, je to jedinečný zážitek. Je to doslova alchymie a záleží na celé řadě okolností.

Přiblížit Vám tu celý proces by vydalo na knihu, ale nechce se alespoň v pár snímcích přenést do slunné Neapole, kde v jedné z rodinných koželužen vznikají prémiové rukavičkářské, obuvnické a oděvní usně. Tam nakupujeme jemnou rukavičkářskou jehnětinu a v naší dílně ji dál zpracováváme.

Při každé návštěvě nás majitel vyprovází slovy: “Nezapomeň, že jsme víc než obchodní partneři. Nezapomeň, že v Neapoli máš přátele”. 

Také se každoročně účastníme milánského oborového veletrhu, kde kůži na jednom místě vystavuje stovky koželužen a obchodníků. Troufáme si říci, že máme přehled, jaké jsou v materiálech možnosti. A tak jsme rádi, že můžeme od našich přátel nakupovat to nejlepší, co se v Evropě dá sehnat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *