Náš tým

 
modni_vychazkove_rukavice

Petra Kesnerová

Majitelka rukavičkářské dílny

S rukavicemi se poprvé setkala v roce 2011, když začala pracovat ve firmě budoucího tchána na pozici referentky obchodního oddělení velkoobchodu s kůží a koženou galanterií. O dva roky později se stala obchodní ředitelkou.

V létě 2020 se rozhodla převzít rukavičkářskou dílnu v úpadku a předčasně ukončila mateřskou dovolenou. Její práce směřuje k tomu, aby se kvalitní české kožené rukavice vrátily do povědomí široké veřejnosti a získaly zpět své místo v běžném životě.

Zodpovídá za kompletní chod dílny – obchodní a marketingovou strategii, plánování zásob a HR.

Vystudovala Vysokou školu finanční a správní, obor marketingová komunikace a mezi zájmy patří psychologie, cestování, vaření a setkávání s přáteli. Má syna Jakuba (nar. květen 2018) a je šťastně vdaná.

Hana

Vedoucí výroby a modelářka

Poté, co ukončila studium na Střední průmyslové škole kožařské ve Zlíně, začala pracovat ve fabrice Rukavičkářské závody, Dobříš, s.p. Vyjma pauzy, kterou věnovala výchově svých dvou dětí, pracovala jako mistrová na dílně a následně na modelárně, kde získala cenné zkušenosti z kompletního provozu a výrobního procesu, které nyní při své práci zúročuje.

Na dílně zodpovídá za koordinaci výrobního procesu a jeho plynulost. Tvoří šablony novým modelům, vzoruje rukavice, dále připravuje materiál do výroby, provádí dílčí kontrolu mezi jednotlivými kroky výrobního procesu a stará se o expedici výrobků.

Mezi její největší zálibu patří móda a rodina, se kterou ráda hostí své přátele. Také ráda podniká výlety do zahraničí, kde se inspiruje místní kulturou a designem. Ve volných chvílích šije pro své okolí krásné oblečení.

 
 

Pavlína

Střihačka, vysekávačka

Tak zněl název učebního oboru učiliště při rukavičkářských závodech, kterému se vyučila naše Pavla. Následovala její rodiče a dědečka, kteří také pracovali celý svůj život v rukavicích. Po úpadku rukavičkářských závodů se k této práci vrátila po 23leté pauze a na dílně opět vypracovává kůže pro ruční střih a následně vysekává z kožených dílců polotovary k šití.

Jako jediná z dílny už je (mladou) babičkou, a tuto roli si plnými doušky užívá.

Mezi největší záliby patří její malá vnučka, zahrádka a houbaření.

Dana

Šteperka

V patnácti letech začala navštěvovat učiliště v Dobříši, aby se vyučila šičkou se zaměřením na strojní šití s označením štep. Od té doby už se šicího stroje nevzdala a postupem času rozšířila dovednosti šití na stroji laš a dánka, takže se stala cennou a všestrannou posilou naší dílny. Kromě šití se stará ještě o výstupní kontrolu vyžehlených rukavic dle technologických postupů a předává je na sklad.

Mezi její největší zálibu patří cyklovýlety a turistika nejen po krásných místech České republiky, ale také ráda cestuje do zahraničí s manželem a přáteli.

 
 

Jitka

Ruční šití, lašerka

Když celou rukavici ušijete v ruce jen jehlou a nití, má speciální kouzlo. Paní Jitka začala šít rukavice v době, kdy měla doma malou dceru a potřebovala pečovat o nemocného tatínka. Původním vzdělání kartografická kreslička dnes ráda peče perníčky a pečuje o svoji psí smečku. Mezi další záliby patří astrologie, numerologie, bylinky a karty.

Jana

Výšivky a zdobení rukavic

V minulosti byla v rukavičkářských závodech extrémní specializace, a proto šička obvykle nedokáže opatřit rukavice ozdobou nebo výšivkou. Princip fungování vyšívacích strojů je odlišný od šicích, a proto k nám na dílnu dvakrát v týdnu dochází pomáhat s touto nezastupitelnou částí výroby paní Jana i přesto, že si již užívá důchod.

 
 

Iva

Zákaznická podpora