ABOUT THE BRAND

150-year tradition of production

Jsme ryze česká společnost a zakládáme si na tom, že ruční výroba kožených rukavic stále běží v Dobříši, a s týmem kvalitních českých šiček a střihačů jsme připraveni vrátit českým rukavicím jejich dobré jméno a „naučit“ opět ženy i muže používat kožené rukavice jako běžný doplněk na denní bázi, jak tomu bylo již za první republiky a v několika následujících desetiletích.

A jak výroba kožených rukavic v naší dílně probíhá, se můžete podívat v následujícím videu.

Inovujeme tradiční designy rukavic a tvoříme své vlastní tak, aby rukavice z Dobříše mohly být opět pýchou Česka.

Jsme rádi, že je o naší práci zájem.

Nakupujeme nejkvalitnější italské usně a podšívky, aby výsledný produkt byl vždy 100%.

BOHEMIA GLOVES je jednou z posledních dílen v Česku, které usilovně zachovávají více než 150 let starou tradiční výrobu. 

Ono rukavičkářství je řemeslo nádherné, ale vyžaduje oko pro detail a šikovné ruce, které se věnují celé řadě důležitých úkonů. 

To je poslání našich střihaček a šiček, které vkládají do výrobků svou radost a lásku a to tam, kde jsou rukavice doma a kde rukavičkářství zasvětily celý život – ve středočeské Dobříši. 

blank

Právě péče věnovaná poctivé výrobě dělá z BOHEMIA GLOVES výjimečný prémiový produkt

Naši pozornost věnujeme také projektům individuální zakázkové výroby rukavic na míru s možností personalizace (gravírování monogramu, výšivka)

blank
blank

Pod přívlastkem prémiový produkt si představujeme pečlivou práci, která věnuje pozornost sebemenšímu detailu. Právě detaily totiž tvoří dokonalý celek, který vás pak bude díky kvalitnímu zpracování doprovázet ještě dlouhá léta a nikdy vás nezklame.

blank
blank

Díky vlastní modelárně a zkušené vedoucí výroby se zabýváme také výrobou prototypů nebo vlastních designů návrhářů či módních značek. 

0
let

Doba, po kterou vyrábíme rukavice pod značkou BOHEMIA GLOVES.

0
států

Do tolika zemí aktuálně naše výrobky distribuujeme.

0
modelů

Kvalita nad kvantitou. Tolik aktuálně nabízíme modelů.

0
barev

Aktuální počet barevných provedení.

blank

Historie rukavičkářství na území Česka

 • 14. století

  První zmínka o rukavicích resp. název rukavice je poprvé použit v Dalimilově kronice

 • Doba císaře Karla IV.

  Velký rozvoj zpracování kůže a výroby konečných produktů včetně kožených rukavic, jejichž výroba probíhala v domácím prostředí výhradně rukodělně bez využití jakéhokoliv vybavení, a to až do 18.století

 • 1834

  K prolomení došlo zásluhou Francouze Jouvina, který roku 1834 vynalezl tvarový nůž a rukavičkářský lis. Dalším významným posunem byl vynález hřebenového stroje na vypíchávání dírek pro snadnější sešití jehlou.

 • 1870

  Hřebenový stroj nahradil šlapací šicí stroj a to znamenalo výrazný rozmach rukavičkářství v Habsburské monarchii.

 • 1865

  Na dobříšsku se za oficiální počátek rukavičkářského řemesla považuje rok 1865, kdy Šalamoun Abeles v Dobříši založil samostatnou živnost (poté, co se využil rukavičkářství ve Vídni a pracoval ve Francii nebo Německu). Veškerá výroba probíhala v domácím prostředí a byla řízena faktory (obdoba mistrů).

 • 1946

  Při státním podniku bylo též založeno učiliště, kterým za dobu jeho fungování, prošlo tisíce učňů a jen těžko byste hledali rodinu, která nebyla s rukavičkářstvím nějak spojená. Bohužel je od roku 1997 zavřené.

 • 1949

  První světová válka rozvoj přibrzdila, avšak kulturní vývoj po roce 1918 znamenal obrovský rozvoj a před druhou světovou válkou se vyrobilo a vyvezlo deset milionů párů kožených rukavic. Po vlně znárodňování přišlo na řadu i rukavičkářství a v roce 1949 vzniká národní podnik Rukavičkářské závody. To znamenalo četné změny – výstavbu průmyslového areálu, zavedení názvosloví, stanovení norem a kalkulací. Geometrickou řadou přibývaly vyráběné modely a též nároky na design se zvyšovaly.
  •  
 • 1992

  Státní podnik ukončil svou činnost v roce 1992 a po privatizaci vznikla řada malých soukromých podniků. V areálu bývalých rukavičkářských závodů se o zbytek výroby přetahovaly různé subjekty, až nakonec v roce 2003 definitivně skončila rukavičkářská velkovýroba. V tento moment vzniklo dalších několik soukromých výrobních společností.

 • 2015

  Zahájení výroby pod značkou BOHEMIA GLOVES. Původně se jednalo exportní, velkoobchodní značku zaměřenou převážně na výrobu pro zahraniční trh. Proto označení anglickým názvem. Později vyráběla i pro české firmy, avšak označení BOHEMIA GLOVES používala i nadále.

 • 2020

  Po změně majitele přichází velký restart. Na budoucnosti značky BOHEMIA GLOVES se můžete podílet i vy.